O frekwencji wyborczej wśród młodych z perspektywy Danii

„Jak zachęcić młodych ludzi do udziału w wyborach?” – na to pytanie 22 marca br. odpowiedzieli duńscy eksperci podczas seminarium, które odbyło się 22 marca br. w Ambasadzie Królestwa Danii.

75% - taki odsetek 18-latków wziął udział w wyborach lokalnych przeprowadzonych w Danii w 2017 roku. To o 17 pkt. proc. więcej niż 8 lat wcześniej. O tym, jak udało się to osiągnąć, opowiedzieli duńscy eksperci podczas specjalnego seminarium, które zainaugurował JE Ambasador Ole Egberg Mikkelsen.

Spotkanie zostało podzielone na trzy wystąpienia, po których wszyscy prelegenci stanęli do wspólnej debaty z udziałem publiczności.

Jako pierwszy głos zabrał prof. Kasper Møller Hansen – profesor nauk politycznych na Uniwersytecie w Kopenhadze. Podczas swojego wystąpienia przedstawił dynamikę i uwarunkowania zachowań wyborczych.

Kolejne wystąpienie wygłosił Søren Væver, dyrektor ds. komunikacji w duńskim parlamencie. Ekspert skoncentrował się na przebiegu kampanii edukacyjnych adresowanych do najmłodszych wyborców.

Ostatnimi prelegentami byli Jakob Esmann i Maria Ladegaard z Duńskiej Rady Młodzieży, zrzeszającej ponad 70 stowarzyszeń i organizacji młodzieżowych. Podzielili się z uczestnikami spotkania informacjami i refleksjami na temat wspierania uczestnictwa dzieci i młodzieży w systemie demokratycznym.

Każde z wystąpień wzbudziło spore zainteresowanie wśród publiczności, która skierowała pod adresem gości wiele pytań.

Z ramienia Krajowego Biura Wyborczego w spotkaniu udział wzięli rzecznik prasowy Wojciech Dąbrówka i Dorota Tulczyńska z Zespołu Prezydialnego.

  • O frekwencji wyborczej wśród młodych z perspektywy Danii
  • O frekwencji wyborczej wśród młodych z perspektywy Danii
  • O frekwencji wyborczej wśród młodych z perspektywy Danii

Rejestr zmian

  • Data utworzenia

    22-03-2019 16:29

    Wprowadził:

    Wojciech Sebastian Dąbrówka